Aktualności

W przygotowaniu

   

 

  W czerwcu  2021 zakończyłam pisanie obszernej powieści opowiadającej o międzywojennych i wojennych losach kilku rodzin z tej części warszawskiego Żoliborza, która  obecnie zwyczajowo nazywana jest Starym Żoliborzem.

Życiorysy dwóch pokoleń gmatwa zawierucha wojenna, a w  zdarzeniach dotykających zarówno  rodziców, jak też  ich szybko  dorastające  dzieci przedstawiam  tragizm mieszkańców  spokojnej niegdyś dzielnicy.

   Część z opisywanych przeze mnie historii wydarzyła się naprawdę, i wiele postaci jakie czytelnik spotka w powieści to  bohaterowie autentyczni, którzy wnieśli  niebagatelny wkład w dzieje narodu.

Są tam też jednak postacie fikcyjne,  których losy ułożyłam czerpiąc z opowieści  zasłyszanych dawniej od różnych osób pamiętających czasy okupacji.

 W książce pojawiaj się też wątek osobisty, który zmobilizował mnie do poświęcenia powieści „ Czas niesprawiedliwych. Zapisane w pamięci”  dwóch i pół roku pracy.

Książka  zostanie opublikowana  nakładem wydawnictwa "Prószyński Media" i ukaże się w marcu 2022 roku, ja zaś pozostając przy tematyce okresu międzywojennego oraz wojennego zmierzam ze swoim piórem  w okolice Wilna.