Aktualności

Najnowsza książka już w sprzedaży

 

      Najnowszą moją książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat w październiku 2019 roku, jest zbiór opowiadań pod wspólnym tytułem Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej. Książka ta została bardzo ładnie zilustrowana przez Panią Elżbietę Moyski i uzupełniona broszurą mojego autorstwa do indywidualnej pracy terapeutycznej z dzieckiem.Terapeutycznej, ponieważ publikacja ta, ma podwójną funkcję.

    Opowiadania o chrumaku i wielu innych zjawiskach, oraz  aspektach życia we współczesnym świecie, powinny  przybliżyć dziecku ze spektrum autyzmu realia, które nie zawsze są dla niego jasne. 

     To, co dla jednych jest  oczywiste, dla innych bywa niezrozumiałe, a czasem nawet przerażające, dlatego coraz większej grupie osób ze spektrum autyzmu trzeba pomagać adaptować się do rzeczywistości, w której przyszło im żyć.  Napisana przeze mnie książka powinna w tym pomóc.

    W powstawaniu opowiadań  bardzo znaczący udział miały dzieci,  i to one były pierwszymi ich recenzentami. Z rozmów na temat codziennych  trudności czerpałam pomysły przygód głównego bohatera, które pojawiały się czasem już podczas zajęć.

    Chłopiec,  przeżywajacy różne  dziwne i trudne sytuacje nie ma imienia co, moim zdaniem, czyni tę postać bardziej uniwersalną.

    Mam nadzieję, że z pomocą tej książki wielu młodym czytelnikom uda się rozwikłać niektóre życiowe zawiłości, a ich kolegom i najbliższym, po lekturze opowiadań, łatwiej będzie  zrozumieć chrumaka.

     Będę wdzięczna za informacje od rodziców, dzieci i terapeutów, czy się nie pomyliłam.